لوله آتشخوار
بخش های سایت
دوستان

شگفت انگیز: به طور حتم به اندازه کافی درباره مک بوک خود نمی دانید. اما کمکتان می کنیم تا مجموعه ای از نکات در اختیارتان قرار گیرد که باعث صرفه جویی در وقت هنگام استفاده از آن می شود.

11 نکته برای کاربران مک  بوک

از ماشین حساب مخفی گرفته تا آیکون سودمندی که همواره در سمت راست شما قرار دارد.

بریدن اسکرین شات

آیا از اسکرین شات هایی که خیلی بیشتر از آنچه شما دوست دارید را نشان می دهند، خسته شده اید؟ دکمه های کامند، شیفت و 4 را هم زمان نگه دارید. با این کار کرسر به شکل ضربدر در می آید. وقتی قسمت های مورد نظر خود را انتخاب کردید، دستتان را از روی موس بردارید و در این زمان اسکرین شات مورد نظرتان ذخیره می شود.

11 نکته برای کاربران مک  بوک

مخفی کردن داک در فلش

اگر داک سر راه به نظر می رسد، دکمه های کامند، آپشن و D را نگه دارید تا پنهان شود. برای نمایش دوباره آن، این کار را تکرار نمایید.

اینورت کردن رنگ های صفحه نمایش

کاربرانی که Mac OS X Lion یا نسخه قدیمی تری از آن را استفاده می کنند، با نگه داشتن دکمه های کامند، آپشن، کنترل و 8 می توانند رنگ های صفحه نمایش را اینورت و ریورت کنند. این ویژگی به داشتن تصویری بهتر کمک می کند.

مدیریت تب Quick

اگر اپلیکیشن های زیادی دارید که در حال اجرا هستند و باید از دست آنها خلاص شوید، دکمه کامند را نگه دارید و با دکمه تب بین اپلیکیشن ها حرکت کنید. برای خارج شدن از هر اپلیکیشن، باید دکمه Q را فشار دهید و برای مینیمایز کردن آنها، دکمه H را فشار دهید.

11 نکته برای کاربران مک  بوک

پر کردن فرم به صورت آنلاین

وقتی در حال پر کردن فرمی به صورت آنلاین هستید، گاهی منوهایی به صورت دراب باکس وجود دارد که به صورت کرکره ای هستند مثلا انتخاب ماه یا سال. برای اینکه بتوانید بین آنها همانند باکس های متنی حرکت نمایید، مسیر زیر را انجام دهید: System را باز کنید، Performance و سپس Keyboard را انتخاب نمایید و در نهایتAll Controls را از Full Keyboard Access برگزینید.

استفاده از جستجوی Spotlight به عنوان ماشین حساب و یا دسترسی سریع به ویکیپدیا

با فشردن دکمه کامند و اسپیس، جستجوی Spotlight ظاهر می شود که جستجوی راحت در بین اسناد، اپ ها، موسیقی و وب حتی ویکیپدیا را فراهم می کند. اما رمز آن این است که ریاضیات نیز انجام می دهد بنابراین در صورت نیاز می توانید ضرب و تقسیم را با تایپ در قسمت جستجوی آن انجام دهید.

11 نکته برای کاربران مک  بوک

گروه بندی راحت فایل ها در فولدر

کسانی که دسکتاپ های به هم ریخته و شلوغ دارند، یک میان بر برای مرتب کردن فایل ها در یک فولدر ارائه می دهیم. روی فایل ها کلیک کنید تا هایلایت شوند سپس رایت کلیک کرده و گزینه New Folder With Selection را انتخاب نمایید.

11 نکته برای کاربران مک  بوک

دکمه Expose در اسلو موشن

Expose یک ابزار انتخاب اپ است که می تواند در حالت اسلو موشن کار کند البته اگر از نسخه های اولیه OS X استفاده می کنید. دکمه شیفت را نگه دارید و سپس Expose را که معمولا F9 یا F10 و یا F11 است، فشار دهید. با این کار به آرامی بین پنجره ها سوئیچ می کنید.

11 نکته برای کاربران مک  بوک

آیکون های مخفی از دید

وقتی یک سند ورد یا پاور پویت و یا پیج را ذخیره می کنید (همانند اغلب دیگر اسناد)، آیکون کوچکی در بالای تولبار شما و در کنار نام سند ظاهر می شود. می توانید با آن همانند یک فایل عادی رفتار کنید و آن را به هر کجا که می خواهید، درگ نمایید با این کار فایل هم حرکت می کند.

11 نکته برای کاربران مک  بوک

حرکت بین تب های اینترنتی بدون استفاده از موس

برای سریع حرکت کردن بین تب های مرورگر وب، دکمه کنترل را نگه دارید و دکمه Tab را بزنید تا بین تب های باز مرورگر حرکت نمایید.

تایپ کردن یک آیکون اپل در فلش

در تمام کامپیوترهای اپل می توان یک آیکون اپل ایجاد کرد که شبیه یک مربع کوچک توخالی است. برای این کار باید دکمه های آپشن، شیفت و K را نگه دارید.

نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الكترونیك :
متن پیام :
كد امنیتی :
برترین مطالب روز
خريد vpn
برترین مطالب هفته
برترین مطالب ماه
برترین مطالب سال