لوله آتشخوار
بخش های سایت
دوستان

شگفت انگیز: بسیاری از جوانان این روزها به دنبال زمانی برای انجام بازی های ویدیویی مختلف می گردند. اما برخی از بازیکنان متاسفانه ساعت ها و شاید روزها بدون وقفه پشت رایانه یا کنسول بازی خود نشسته و پشت سره هم به انجام بازی های مختلف می پردازند.

در لیست زیر پنج بیماری وابسته به بازی های ویدیویی را آورده ایم. شما می توانید با جستجوی نام انگلیسی این بیماری ها، اطلاعات بیشتری را در رابطه با آنها کسب کنید. البته این موضوع بدان معنا نیست که تمامی بازیکنان با این مشکل روبرو می شوند. افرادی که ساعت های بسیار طولانی شاید در اندازه یک روز کامل بدون وقفه با بازی ها سر و کار دارند احتمالا باید نگران پیامدهای این کار خود نیز باشند.

3D Optical Disorder

این بیماری در افرادی که ساعت ها به تماشای فیلم  و بازی های ویدیویی سه بعدی مختلف می پردازند، دیده می شود. این بیماری در ابتدا با قرمزی چشم شروع و سپس با خشک شدن موقت و بعضا دائمی چشم ادامه پیدا می کند. البته دیدن روزانه ۲ ساعت فیلم یا بازی سه بعدی مسلما در صورتی که مشکلات دیگری مانند میگرن نداشته باشید. مشکلی را ایجاد نمی کند.

عاقبت معتادان به بازی رایانه ای+تصاویر

سندرم WA SD

این سندرم از نگاه داشتن انگشتان به مدت طولانی در یک حالت نشأت می گیرد. بازیکنان باید بعد از حداکثر یک ساعت بازی کردن مدتی را به بدن خود آرامش دهند. استفاده بیش از اندازه از کیبورد برای بازی کردن احتمالا شما را نیز دچار مشکلی مشابه خواهد کرد.

عاقبت معتادان به بازی رایانه ای+تصاویر

PlayStation Thumb

شاید به نظر شما این اسم خنده دار و مسخره بیاید اما چیزی جزء یک واقعیت تلخ نیست! افرادی که ساعت های بسیار طولانی و پشت سره هم بدون کمترین استراحتی به انجام بازی ها با کنترلر پلی استیشن 3 می پردازند. دچار این مشکل می شوند. این بیماری درمان دارد اما متاسفانه مشکلات روانشناسی مختلف را برای فرد در پی خواهد داشت. به دلیل مشاهده این بیماری در بازیکنان پلی استیشن با این نام شناخته می شود.

عاقبت معتادان به بازی رایانه ای+تصاویر

Xbox Hypertrophy

استفاده بیش از اندازه از کنترل کنسول ایکس باکس این مشکل را در پی خواهد داشت. البته منظور از بیش از اندازه نشستن و بازی کردن ۵ یا ۶ ساعت نیست. افرادی دچار این مشکل می شوند که ساعت های طولانی یا حتی چند روز به انجام بازی های مختلف می پردازند.

عاقبت معتادان به بازی رایانه ای+تصاویر

سندرم FPS Carpal Tunnel

علاقمندان به انجام بازی های رایانه ای اول شخص در صورت انجام بیش از اندازه بازی با ماوس دچار این سندرم می شوند. بی حسی در دستان وانگشتان، ورم کردن مچ دست و انگشتان از جمله علائم ابتلا به این سندرم است.

عاقبت معتادان به بازی رایانه ای+تصاویر

نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الكترونیك :
متن پیام :
كد امنیتی :
برترین مطالب روز
خريد vpn
برترین مطالب هفته
برترین مطالب ماه
برترین مطالب سال