لوله آتشخوار
بخش های سایت
دوستان

شگفت انگیز: باز هم Clash of Clans و باز هم عجایب و واقعیت هایی درباره این بازی که ممکن است همه را انگشت به دهان بگذارد. امروز قصد داریم شما را با ۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره این بازی آشنا کنیم. واقعیت هایی که شاید باور آن ها سخت باشد.

۱. تبلیغات در مسابقه Super Bowl با هنرنمایی لیام نِیسون

۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره Clash of Clans

در آخرین مسابقه Super Bowl که یکی از از پربیننده ترین مسابقات و برنامه های تلویزیونی در کشور آمریکا است، بازی Clash of Clans تبلیغی بازرگانی در خلال این مسابقه داشت که در آن ستاره هالیوود و سری فیلم Taken در حال انجام این بازی روی گوشی هوشمند خود بود. این تبلیغ به عنوان پربیننده ترین آگهی بازرگانی Super Bowl سال ۲۰۱۵ برگزیده و توسط کاربران وب سایت یوتیوب نیز به عنوان دومین تبلیغ خوب این بازی بزرگ انتخاب شد.

۲. سوپرسِل: غول صنعت بازی های موبایل

این استودیو بازی سازی که در شهر هلسینکی فنلاند متولد شد،  پشت بازی Clash of Clans و سایر بازی های پرطرفدار موبایل مانند Hay Day، Boom Beach و Pet’s vs Orcs قرار دارد. پیش از این در مقاله ای به تحلیل موفقیت این استودیو پرداختم. در آن مقاله،  توضیح راجع به این نوابغ فنلاندی را این گونه آغاز کردم:

خرداد ماه سال ۱۳۸۹ (ژوئن ۲۰۱۰) شهر هلسینکی واقع در کشور فنلاند، تولد استودیویی را جشن گرفت که اکنون یکی از معروف ترین و رو به رشدترین استودیوهای بازی سازی جهان است. سوپرسل (Super Cell) توسط ایلکا پانانن (Ilkka Paananen) تاسیس شد و از یک اتاق به مساحت ۳۰ متر مربع شروع به کار کرد و حالا علاوه بر فنلاند، در ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی و ژاپن مستقر شده است و آن تیم بسیار کوچک سال ۲۰۱۰، حالا ۱۵۰ نفر عضو با ۳۰ ملیت مختلف دارد.

۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره Clash of Clans

سوپرسل پس از مدت ها تحقیق و توسعه و کند و کاو در عرصه های مختلف بازی های ویدیویی، در سال ۲۰۱۲ اقدام به عرضه بازی Clash of Clans کرد. از آن موقع تا کنون، این بازی روند رو به  رشد خود را حفظ کرده است و از یک بازی دستگاه های قابل حمل به یک عضوجدانشدنی در موبایل ها تبدیل شده است. عضوی که علاقه مندان نبود آن را مانند هوا حس می کنند!

۴. سوپرسل و درآمدی مانند پیدا کردن معدن الماس!

از فوریه سال جاری میلادی (آن طور که اعلام شده است) سوپرسل به طور میانگین هر روز ۵ میلیون دلار از این بازی درآمد دارد. قطعا مقدار زیادی است نه؟! اما این همه ماجرا نیست.

۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره Clash of Clans

۵. ۲۹ میلیون کاربر فعال

بر اساس وب سایت Re/Code علاوه بر این که این بازی میلیون ها دلار سود را برای این استودیو فنلاندی به ارمغان آورده است، آن را بر سر زبان ها نیز انداخته و کاربران زیادی جذب بازی این استودیو شده اند. بنا بر گزارش این وب سایت، این بازی بیش از ۲۹.۵ میلیون کاربر فعال دارد. اگر شما این بازی را انجام نمی دهید پس خارج از چرخه حیات زندگی می کنید!

۶. بازی روی ۵ آیپد، آن هم به صورت یکجا!

جورج یائو، یکی از برترین بازیکن های Clash of Clans، شش ماه تمام را صرف انجام این بازی روی ۵ آیپد کرد، آن هم به صورت همزمان! البته از سلامت و همچنین حساب بانکی او اطلاعاتی در دست نیست!

۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره Clash of Clans

بر اساس گزارش وب سایت Wired، بازی Clash of Clans و سایر بازی های موبایلی نزدیک به ۵۰ درصد از سود خود را مدیون تنها ۱۰ درصد از بازیکنان صدرجدول هستند. همین موضوع می تواند علت رشد روزافزون و قارچ مانند بازی های رایگان با استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای را به راحتی توجیه کند.

۸. خرج کردن ۷۰۰۰ دلار در یک ماه! (معادل ۲۲ میلیون و خورده ای تومان ناقابل!)

پاندا، یکی از ۱۰ بازیکن برتر Clash of Clans در گفتگو با وب سایت Wired اعلام کرده است که ماهانه ۷۰۰۰ دلار برای روستای خود در این بازی خرج می کند. خوش به حال روستاییان!

۹. نیروها در بازی در گروه های مختلف دسته بندی شده اند

در بازی Clash of Clans شما می توانید تا ۵ گروه از نیروهای مختلف را برای جنگیدن به کار گیرید. این گروه ها عبارت است از:

نیروهای ردیف اول (بربر، آرچر و گابلین)

نیروهای ردیف دوم (جاینت، وال بریکر، بالون و ویزارد)

نیروهای ردیف سوم (هیلر، دراگون و پکا)

نیروهای اکسیر سیاه (مینیون، هاگ رایدر، والکری، گولم، ساحره و لاواهاوند)

هیروها ( بربرین کینگ و کویین)

۱۰. خواب خوش کارگر

اگر شما روزهای شلوغی در روستای خود نداشته باشید و به هر دلیلی، خیلی به ساخت و ساز علاقه نشان ندهید، بالای کلبه چوبی کارگر نشان از خواب خوش او و لذت بردن از هوای عالی روستا دارد.

۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره Clash of Clans

سوپرسل در سال ۲۰۱۲ اقدام به برگذاری یک مسابقه در شبکه اجتماعی فیسبوک کرد. مسابقه ای که در آن شرکت کنندگان باید مناسب ترین جمله را برای وصف نیروی پکا با توجه به حروف به کار رفته در آن اعلام کنند. اما فرد برنده چه گفت؟ او این نام را برای پکا انتخاب کرد:

Perfect Enraged Knight Killer of Assassins

شوالیه خشمگین بی نقص قاتل آدمکش!

آفرین بر مردم فیسبوک!

۱۲. پکاها مونث هستند

مدت زیادی بود که کاربران بازی سوال می پرسیدند که جنسیت پکا چیست؟ زن یا مرد تا بالاخره سوپرسل جواب این سوال را در صفحه بارگذاری بازی داد و پکا را با ضمیر مونث خطاب کرد. پس ما هم می توانیم از این پس پکا را پکا خانوم خطاب کنیم!

۱۳. هیدن تسلا ها آسیب بیشتری به پکاها وارد می کنند

به علت رسانا بودن زرهی که پکا بر تن دارد و ماهیت هیدن تسلاها که به وسیله نیروی الکتریسیته به اهداف حمله می کنند، پکاها در برابر این سازه دفاعی آسیب پذیرتر هستند و هیدن تسلاها دو برابر بیشتر به این نیرو ضربه وارد می کنند.

۱۴. تغییر ظاهری پکا

به همراه دراگون، پکا یکی از دو نیروی بازی است که در هر سطح ظاهر آن تغییر می کند.

۱۵. این دیوار را با آن دیوار اشتباه نگیرید!

۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره Clash of Clans

مانند سایر بازی های آنلاین/ استراتژی، چیدن روستا در گوشه ای از نقشه باعث نمی شود تا گوشه های نقشه مانند یک دیوار عمل کنند پس مراقب باشید و از دیوارهایتان نهایت استفاده را بکنید و این دیوار را با آن دیوار اشتباه نگیرید.

۱۶. هیچ چیزی شیرین تر از انتقام نیست

بیایید لحظه ای رو راست و صادق باشیم. حمله به شما و ویرانی روستا نکته ای اجتناب ناپذیر است اما بعد از این که روستای شما به حالت عادی بازگشت و از شوک حمله خارج شدید،  لحظه شیرین انتقام فرا می رسد. شما می توانید دقیقا از آن کسی که به شما حمله کرده انتقام بگیرید و چیزی شیرین تر از انتقام نیست.

۱۷. سطح تاون هال ها

در هنگام حمله به دشمن نگون بخت و پیش از تاراج منابع او، به سطح  تاون هال رقیبتان دقت کنید. اگر تاون هال کسی که به او حمله می کنید برابر تاون هال شما باشد، می توانید ۱۰۰ درصد لوت مشخص شده را بدزدید. اگر به تاون هال سطح بالاتر خود حمله کنید می توانید غنایم بیشتری را نیز به روستای خود ببرید.

۱۸. تخریب تاون هال دشمن

اگرچه تخریب تاون هال غنیمت خاصی را نصیب شما نمی کند اما می تواند یک ستاره را برای شما به ارمغان بیاورد و از کم شدن کاپ هایتان جلوگیری کند. جالب است که تخریب مهم ترین ساختمان بازی غنیمتی را نصیب بازیکنان نمی کند.

۱۹. هیروهای خود را هدر ندهید

۲۰ واقعیت دیوانه کننده درباره Clash of Clans

۲۰. پهلوانان هرگز نمی میرند!

مانند فیلم های مورد علاقه تان که قهرمانان در آن نمی میرند، این موضوع در بازی Clash of Clans نیز صدق می کند. آن ها قوی ترین نیروهای بازی هستند که هیچگاه از بین نمی روند. اما در عوض برای استفاده دوباره از آن ها باید مدت زمانی را صبر کنید.

جهت سایر آموزش ها و ترفند ها به سایت http://724game.ir/ مراجعه فرمایید.

نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الكترونیك :
متن پیام :
كد امنیتی :
برترین مطالب روز
خريد vpn
برترین مطالب هفته
برترین مطالب ماه
برترین مطالب سال