لوله آتشخوار
بخش های سایت
دوستان

شگفت انگیز:  شارژرها نقش حیاتی در رابطه با تلفن های هوشمند ایفا می کنند و امروزه با افزایش استفاده از اسمارت فون ها در زندگی روزمره، نیاز به این وسیله بیشتر احساس می شود و حتی گاهی مجبور به حمل شارژر و استفاده از آن در مواقع نیاز می شویم.

حمل و نقل با استفاده از این وسیله در جاهایی که فاصله ما با پریز اندکی بیش از طول شارژر است، باعث آسیب دیدن آن بر اثر کشیدگی می شود و اصطلاحات اتصال بین دوشاخه و سیم قطع می شود. در این مواقع، امکان استفاده از شارژر به طول کلی از بین می رود و باید به فکر تهیه یک شارژر جدید بود.

اما برای جلوگیری از بروز این مشکل راه حل بسیار ساده ای وجود دارد و آن استفاده از یک فنر کوچک در محل اتصال سیم با دوشاخه برق است؛ به این ترتیب که سر دیگر سیم را از داخل فنر عبود دهید و آن را به محل اتصال سیم و دوشاخه برسانید.

نکته ای برای محافظت از شارژر گوشی

در این بخش به دلیل افزایش ضخامت سیم در محل اتصال، فنر ثابت می شود و در جای خود می ایستد و از این پس هرگز سیم شارژر شما از محل اتصال کشیده یا خمیده نمی شود و امکان قطع شدن آن از این طریق از بین می رود، بسته به ضخامت سیم از فنر خودکار نیز می تواند استفاده کرد. این روش در شارژر لپ تاپ ها نیز کاربرد دارد.

اما اگر به هر دلیل مجبور به خرید یا استفاده از شارژر دیگری شدید، باید این نکته را در ذهن داشت که پیداکردن یک شارژر، مناسب همیشه کار ساده ای نیست و برای این کار باید نکاتی در رابطه با باتری گوشی خود بدانید و آنها را در هنگام خرید شارژر جدید مورد توجه قرار دهید، از جمله اینکه باید شارژری را انتخاب کنید که با پورت گوشی شما هماهنگی داشته و اصطلاحا به آن بخورد.

اما فقط توجه به این نکته نیز کافی نبوده و صرف این هماهنگی نمی توان شارژری را تهیه کرد یا از شارژر دیگران به طور موقت استفاده کرد، مگر در شرایطی که مولفه های آمپر و ولتاژ را نیز درنظر گرفته باشید. معمولا مقادیر ولتاژ خروجی و حداکثر مقدار آمپر ورودی روی باتری ها نوشته می شود.

آمپر ورودی تعیین کننده حداکثر میزان الکتریسیته ای است که شارژر می تواند از خود عبور دهد و اگر از شارژری استفاده کنید که میزان آمپر ورودی آن بیش از حد تعیین شده برای باتری شما باشد با دردسر جدی تری مواجه می شوید.

چرا که علاوه بر شارژر باید به فکر تعویض باتری گوشی خود نیز باشید، چون این کار باعث می شود باتری گوشی قابلیت نگهداری شارژر را از دست بدهد، اما استفاده از شارژری با شدت جریان کمتر از حد تعیین شده، آسیبی به باتری وارد نکرده و فقط روند شارژشدن آن را طولانی تر می کند.

در پایان توصیه می شود که در نگهداری از شارژرهای اصلی خود دقت کنید و خطر استفاده از شارژرهای نامناسب را جدی بگیرید.

نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الكترونیك :
متن پیام :
كد امنیتی :
برترین مطالب روز
خريد vpn
برترین مطالب هفته
برترین مطالب ماه
برترین مطالب سال